receptų tinklalapis

Kiekvienam iš mūsų reikia savo „kaimo“

Man regis mes jau visi pavargome nuo distancijos. Pavasarį ji buvo atgaiva sielai, pailsėti vienas nuo kito, sugrįžti į save ir į namus. Bet šiandien mintyse savaime dėliojasi vakarienės su draugais, draugė atsiunčia suknelę, kurią dėsis, kai eisime vėl gurkšnoti kokteilių miesto centre. Mieste? Kada paskutinį kartą buvote miesto centre paslampinėti ir išgerti kavos? Visi to pasiilgome. Kiek galima tos gamtos? Duokite betono ir siaurų miesto gatvelių, kuriose nebelieka saugaus atstumo, nes tiesiog nėra vietos!

Ir šiandien praėjus pirmai karantino euforijai, mes vieni su kitais dalinamės kavinių sąrašais, į kurias eisim pirmiausia, kai bus galima. Kažkas deda visas pastangas, kad mes nepamirštume tų kavinių, barų, restoranų ir vietų. Žinote tą posakį, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo? Bet ne tik vaikui, mums kiekvienam reikia to kaimo, vienam kitą palaikyti reikia bendruomenės, bendrystės, palaikymo ir pasidalinimo. Drauge susitelkę sėdim namie ir bandome įveikti bendrą priešą, o tada drauge išeisime į gatves ir vėl dalinsimės gyvenimu. Aš to labai laukiu ir žinau, kad jūs taip.

O vieną dieną, kai visa tai baigisis ir mes vėl dalinsimės akimirkomis su mylimiausiais. Dengsime stalus ir suksime baltas mišraines. Mamai padėsime pjaustyti virtas morkas, nes tuoj suvažiuos tetos ir dėdės šeima. Pusseserė atveš paragaut kažką naujo, nes ji tai visada ne kaip visi, o pusbrolis trauks iš bagažinės parduotuvinius šašlykus, nes nėra čia laiko marinuoti savų. Ir po tokių švenčių turėsime mirkyti staltieses tris dienas, nes dėmių nebebus įmanoma atskalbti, kaip ir atimti akimirkų ir gyvenimo iš mūsų.

Galiausiai tik noriu pasakyti, kad neveltui dabar jums kalbu apie bendruomenę. Aš ja tikiu, Šaukštas.LT gimė mano galvoje kaip bendruomenės erdvė dalintis ir kurti. Kodėl Šaukštas.LT? Pakelkite ranką, kas žinote mažą kaimelį Prancūzijoje pavadinimu Taizė? Jeigu esate ten buvę, žinote, kad per kiekvienus pietus ir vakarienę bendruomenė dalinasi maistu ir valgo tik…šaukštu. Šimtai jaunų žmonių drauge dalinasi akimirkomis, kurias vėliau išsiveža namo ir kiekvienas nors kartą ten pabuvojęs sutiks, kad tas bendruomenės jausmas įtraukia net ir didžiausius skeptikus. Mes vienas kitam turim didelę galią įkvėpti duoti ir dalintis, drauge pasiekti daugiau nei po vieną.

 

O jūs mane įkvėpėte sukurti Šaukštas.LT.

Indrė.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.